U derbiju pucano iz praznih pušaka

02.05.2017 21:43

Nova stranica u istoriji derbija Tešnjara i ZSK-a ispisana je proteklog vikenda na Tešnjarovom Riversajdu. Bila je to utakmica koja je imala veliki takmičarski značaj za obe ekipe jer se radilo o susretu ekipa koje vode grčevitu borbu za opstanak. Važnost susreta kao da je uticala da obe ekipe prilično oprezno uđu u meč prevashodno fokusirajući se na odbranu svog gola. U takvoj igri nije bilo golova niti preterano izrazitih prilika pa je razumljivo što je konačan rezultat ostao 0:0. Čini se da su obe ekipe bile zadovoljne sa po jednim bodom, ZSK jer je ostao neporažen na gostovanju večitom rivalu i zadržao prednost na tabeli, a Tešnjarci jer su prekinuli niz od 4 vezana poraza. Utakmica nije bila lepa za gledanje, bez golova i velikih prilika, ali vrlo borbena i čvrsta sa obe strane. Vredne pomena su dve dobre prilike za ZSK Zdravkovića i Djukića u prvom poluvremenu, kao i prilika za Tešnjar posle dobro izvedenog slobodnog udarca Damnjanovića u drugom poluvremenu.